НОВИНИ

Вплив L -карнітину на показники спермограми у чоловіків з проблемою безпліддя

Одним з ключових патогенетичних ланок розвитку безпліддя у чоловіків є перекисне окислення , пошкоджені сперматозоїди. Однак антиоксиданти ( вітаміни С , Е , селен та ін ) призначаються далеко не у всіх випадках через недостатню вивченість клітинних і біохімічних аспектів їх дії на чоловічу репродуктивну систему.

В останні роки проведено ряд досліджень, які підтвердили, що при безплідді відбувається накопичення продуктів ліпопероксидації в спермі порівняно, скажімо, з фертильними донорами.

Вплив L -карнітину на показники спермограми у чоловіків з проблемою безпліддя

Очевидно, що нормалізація антиоксидантних характеристик насінної рідини є обов’язковою передумовою відновлення запліднюючої здатності еякуляту.

На даний момент на Заході третина чоловіків у безплідних парах проходять терапію з застосуванням антиоксидантів, що демонструє готовність приймати ліки на додаток до традиційних процедур, включаючи допоміжні репродуктивні технології.

L- карнітин (відомий також як левокарнітин, віт.ВТ або віт. У 11 ) – амінокислота, за структурою схожа на вітаміни групи «В». Бере участь у метаболізмі жирних кислот в циклі Кребса, завдяки чому забезпечує організм енергією, яка зокрема використовується для дозрівання, руху сперматозоїдів і процесу сперматогенезу.

Згідно клінічних досліджень, L- карнітин достовірно збільшує рухливість сперматозоїдів, їх концентрацію, кількість сперми і вірогідність зачаття. Крім того, захищає сперматозоїди від окислювального пошкодження, видаляючи надлишковий клітинний ацетил- КоА, забезпечуючи первинний антиоксидантний захист.

Клініка репродукції людини «Альтернатива»

Вплив L -карнітину на показники спермограми у чоловіків з проблемою безпліддя

–          запліднення in vitro,

–          консультація репродуктолога

–          консультація уролога-сексопатолога

–          УЗД

Дозрівання чоловічих статевих клітин триває 74 дні, і протягом цього часу важливо не переривати надходження L -карнітину та інших необхідних для сперматогенезу речовин. Дослідження швейцарських, італійських, російських та інших вчених показали високу ефективність L -карнітину при лікуванні чоловічого безпліддя, в тому числі викликаного астенозооспермією і варикоцеле.

Також доведено дію L -карнітину при еректильній дисфункції, при зниженні гормонального фону у чоловіків, наприклад, з віком. При прийомі L -карнітину збільшується еректильна функція, знижується загальна стомлюваність і ступінь депресії. Найкращі результати досягаються при спільному прийомі гормональних препаратів і L- карнітину.

При дослідженні in vivo у пацієнтів, що приймали L- карнітин в дозі 1 г на добу, було продемонстровано статистично значуще збільшення частки прогресивно -рухомих сперматозоїдів категорії «А». Вагітність настала у 23% жінок на фоні лікування чоловіка.

У Китаї було проведено дослідження, в якому брали участь чоловіки з аспенозооспермією. Половина пацієнтів приймала 3 г L -карнітину кожен день разом з вітаміном Е, контрольна група приймала тільки вітамін Е протягом 3 місяців. У досліджуваній групі кількість рухливих сперматозоїдів збільшилася на 29% (до 45 %), кількість вагітностей в цій групі склала 31% порівняно з 3,8 5 у контрольній групі.

[products ids=”21648,19988″ skus=””]

Орієнтовні норми споживання L -карнітину для дорослих:

– При всіх видах чоловічого безпліддя ( астенозооспермії, патоспермії, ідіопатичному секреторному безплідді , в післяопераційний період у пацієнтів з варикоцеле) – до 3000 мг на добу

– При серйозних заняттях спортом – 500-3000 мг . При заняттях спортом і підвищених фізичних навантаженнях L- карнітин сприяє:

* Зниженню больових відчуттів в м’язах після тренувань за рахунок зменшення накопичення молочної кислоти

* Посилення білкового обміну, що прискорює процеси росту м’язів

* Розщепленню жирової тканини , допомагаючи в боротьбі із зайвою вагою

* Збільшення вироблення енергії, завдяки чому знижується втомлюваність, покращується працездатність і збільшується фізична витривалість

* Покращенню функції серця і кровопостачання, постачання клітин киснем, синтезу нових клітин

– Для підвищення імунітету -500-2000 мг

– При захворюваннях серцево – судинної системи, печінки, нирок, гострих інфекціях, СНІД – 500-1000 мг

Для вищеописаної терапії, звичайно ж, раціонально використовувати не харчові добавки сумнівної якості, а сертифіковані лікарські засоби. Таким медикаментом вітчизняного виробництва є Кардонат. Це комплексний препарат, основною діючою речовиною якого є L – карнітин  а також коферменти вітамінів В1 , В6 , В12 і лізин.

Тетяна Штейн , провізор клініки репродукції людини ” Альтернатива”

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button