НОВИНИУкраїни

Ярослав Лехтеров: Потрібно вірити в себе, все у бо наших руках.

Зовсім скоро, навесні шанувальники бодибілдингу побачать Ярослава Лехтерова на Кубках України. 21-річний харківський культурист зараз готується до свого виступу у категорії «юніори». Це вже буде третій турнір у якому Ярослав братиме участь, але цього разу готується до змагань значно серйозніше, ніж раніше.

Kulturuzm,info вирішив познайомити вас Ярославом Лехтеровим, який раніше у дитинстві займався плаванням, згодом став майстром спорту з карате, а тепер має намір стати одним з кращих збірної Харкова з бодибілдину.

Ярослав Лехтеров: Потрібно вірити в себе, все у бо наших руках.Ярослав Лехтеров: Потрібно вірити в себе, все у бо наших руках.

Силовим спортом я захопився ще у школі у дев’ятому класі

Вперше у зал мене із собою взяв старший товариш – у нього на той час були величезні м’язи. Перше моє тренування в залі тривало… чотири години! Ми тоді, напевно, більше говорили, аніж займалися. І так з часом тренування стали частиною мого життя.

З тренером почав займатися у 18-19 років, коли готувався до перших своїх змагань з бодібілдингу. Тоді я взагалі не збирався виступати, але мене на це вмовив товариш Віталій Вершинін, який вже неодноразово брав участь у змаганнях з культуризму. Підготовка тривала в екстреному режимі лише три тижні: із «дрища» у качка.

Ярослав Лехтеров: Потрібно вірити в себе, все у бо наших руках.

Коли вперше вийшов на сцену, я закохався у цей спорт

І хоча на перших змаганнях я зайняв останні місця, емоцій було стільки, що я тиждень ходив з гордо піднятою головою і неймовірним задоволенням від того, що я таки зробив перший крок і спробував це. Тоді й зрозумів, що бодібілдинг – це те, чим хочу займатися надалі.

До речі,у  день змагань мені було не надто весело. Тренер поїхав до Києва і фактично залишив мене напризволяще, тому доводилося якось викручуватися самому. А ще мені жахливо хотілося пити і боліли ноги, бо я їх порізав, коли голив, щоб загримувати.

Але вже на сцені я забув про все це. А особливо приємно було, коли позитивно реагувала публіка, зокрема, дівчата, коли під час позування я трусив сідницями. Дівчата таке люблять!

А ще запам’ятався веселий випадок: за кулісами емоційно реагували дівчата, які дуже хотіли сфотографуватися. Я погодився і пояснив їм, що треба бути обережними, щоб не вимазатися, бо ми гримувалися тоді Dream tan.  На радощах вони мене так обняли, що пішли всі коричневі!

Через рік я виступив ще раз на змаганнях, але після них відбулося кілька великих перерв: я побував у США, потім вчився у воєнній академії, а відтак не міг повноцінно тренуватися.

Ярослав Лехтеров: Потрібно вірити в себе, все у бо наших руках.Ярослав Лехтеров: Потрібно вірити в себе, все у бо наших руках.

Я швидко зрозумів, що у бодибілдингу надважливою є правильна техніка виконання вправ

І мені було байдуже, коли хтось підсміювався з того, що міг качати біцепс з вагою 10 кг. Зате через півроку всі запитували звідки у мене такі великі руки.  Взагалі я багато читав, дивився відео радився у більш досвідчених хлопців.

Зараз моїм наставниками є Костянтин Мамасахлісов, який є головним тренером харківської федерації  IFBB, та мій друг, сирієць Алван Мохамед. Це дуже професійні люди у яких є чого вчитися.

Коли Костянтин мене вперше побачив сказав: «Щось із тебе буде добре!». Він дав мені не сліпу надію, а вмотивував, мовляв, будеш працювати, то будуть результати. От я й почав важко працювати і готуватися.

Готуючись до весняних змагань тренування стали зовсім інакшими

Зараз займаюся набагато серйозніше аніж раніше, стало важче, постійно змінюється програма тренувань. Водночас морально зараз мені легше готуватися до цих змагань, аніж до попередніх. Мене не відволікає навчання (я тільки дописую диплом), треную інших людей, допомагаю їм. Маю кохану, яка мене підтримує тому зараз якось легше.

Довіряй, але перевіряй – це урок, який я виніс займаючись культуризмом

Я слухаю і беру до уваги те, що мені каже тренер, друзі, але водночас знаю і відчуваю себе краще аніж хто не будь. Це стосується як самого тренінгу, так і харчування.

Ми зауважили на сторінці Ярослава ВКонтакті фото де він готує їсти. І виявляється це у нього непогано виходить:

Ярослав Лехтеров: Потрібно вірити в себе, все у бо наших руках.
“Насправді, я дуже лінивий і дуже рідко готую щось для себе. Але коли приходять гості, чи кохана, то роблю все, що завгодно. Саме на цьому фото я смажив млинці, такі великі бодибілдреські млинці! Я отримую від цього задоволення, але кулінарія це не моє хобі. До речі під час дієти я все готую собі сам”

Щодо планів на майбутнє, то вони наполеонівські

Одного разу ми розмовляли про професійних бодиблдерів і Алван Мохамед сказав: «Ані ти, ані я не гірші за них, можливо, навіть кращі. Але все впирається у фінансування». Зараз я тренуюся на перспективу і якщо все буде добре, то сподіваюся, що колись матиму спонсора, який допоможе рухатися далі. Потрібно вірити в себе, все у бо наших руках.

Підготувала Оксана Чих, www.kulturizm.info

Пов’язані статті

5 Comments

  1. Ребята, молодцы, что показываете кто и где будет выступать! это очень интересно и полезно. побольше таких материалов!

  2. Боже, у него генетика не для бодибилдинга, руки мелкие, там даже ведро химии не поможет… ну хочется девочке покрасоваться, это смешно.)

Залишити відповідь

Back to top button