НОВИНИ

Жанна Потапова: «Чоловіки йоги не бояться»

Жанна Потапова: «Чоловіки йоги не бояться»Раніше думав, що йога – це виключно жіноче заняття, таке ж як, скажімо, куховарство чи в’язання.  Так було до того часу поки в одному залі не побачив групу чоловіків, які стояли на головах під релаксичні  мелодії.

Жанна Потапова, одна з найвідоміших тренерів йоги у Львові розповідає, що чоловіків, які у такий спосіб долають втому та стреси справді не так багато, однак для багатьох чоловіків це вже спосіб життя. Хтось так відпочиває, а хтось.. лікується. «У тренуваннях йогою головне систематичність. Якщо ти вже почав займатися, то для результату потрібна регулярність і наполегливість», – розповідає пані Жанна.

– Чоловіків приходить не дуже багато, хоча якщо читати першоджерела йоги, то вона була прописана саме для сильної статі. Жінки нею почали займатися пізніше, коли вона потрапила на захід. Чоловіки, які у мене займаються зазвичай дізнаються про заняття від знайомих подруг, – каже тренер.

В мене регулярно займається двоє студентів і один 40 річний чоловік. Спочатку приходила його дружина, тепер вони тренуються разом, навіть іноді із своїм сином. Є і 40 річний чоловік, йому спочатку було дуже вадко, і він дуже переймався, що у нього нічого не виходить. Але вже рік займається йогою і шикарно почувається.

– А кого вам цікавіше тренувати?

– Цікаво з кожним по-різному. Коли працюєш з жінкою, можеш їй доказати, що вона має багато можливостей, показати що вона може це зробити, і не треба нічого боятися що щось не вийде. З чоловіками також цікаво, але інакше, можливо тому що їх не так багато займається. Але йога не має жодних ані вікових, ані статевих обмежень.

Жанна Потапова: «Чоловіки йоги не бояться»– Яких недуг можна позбутися з допомогою йоги?

– Йога може вилікувати всі хвороби, і навіть такі випадки, які лікарі вважають безнадійними і відмовляються вручатися. Хоча бувають випадки, коли людина стоїть перед вибором: помирати чи почати лікуватися.

Мені розповідали колеги про одного молодого львівського наркомана, який був на межі життя і смерті і він зумів вилікувався з допомогою йоги: позбувся наркотичної залежності, повністю відновив здоров’я і зараз може слугувати мало не прикладом для інших.

Без власних зусиль людина якщо хворіє не може вилікуватися. Працюючи над собою у людей спрацьовує захисний механізм в організмі. В йозі є техніки, які включають внутрішні резерви (ми їх звикли називати імунітетом), які здатні відновити всі функції тіла і навіть психічний стан.

– До речі, йога якось впливає на статеве життя чоловіків?

– Дуже сильно! В йога терапії є спеціальні послідовності поз, які впливають на потенцію. Це комплекси вправ, які, можливо, не дуже відрізняються від тих які ми виконуємо зазвичай, однак там є трохи інша їх послідовність виконання. В йозі є техніки які не тільки відновлюють і посилюють потенцію, а й виліковують, скажімо, від аденоми простати, навіть коли це захворювання прогресує.

– Чи є такі вправи, які чоловікам легше виконувати?

– Так, звичайно. Наприклад, якщо це вправи із силової гімнастики, де є стійка на голові. Чоловікам це дається легше, бо вони просто не бояться. Є й силові техніки, які виконуються з упором на руках з сильним м’язовим напруженням – чоловікам це значно легше зробити. Натомість жінкам простіше з вправами на розтяжку, прогинання, повороти. Але і чоловікам це під силу виконати.

Для початку занять йогою не потрібна якось особлива підготовка, головне бажання захотіти займатися та стати на шлях самовдосконалення не тільки фізичного, а й морального.

– Якщо чоловік тренується у тренажерному залі, чи не стане йога на перешкоді?

– Це навіть дуже добре. Немає різниці чи чоловік займається у тренажерному залі як аматор, чи професійно важкою атлетикою або ж бодібілдингом. Тут важливо, що йога дає розтяжку. Якщо йогу поєднувати з такими тренуваннями на додатковому рівні, то вона відновлює дихання, впливає на кардіо систему, добре  впливає і на внутрішні органи. Тренується не тільки охороно руховий апарат, а й залози внутрішньої секреції.

Кожна вправа в йозі працює і впливає перш за все на внутрішні органи, а вже потім на опорно-руховий апарат. Після напружених силових тренувань чи важкого робочого дня, йога дає можливість розслабитися – це як спосіб відновлення, так і психологічна настанова до тренувань, що впливає на загартування духу.

– Йога накладає якісь обмеження?

– Вона взагалі відкидає спиртні напої, бо вони збуджують наші почуття, а йога навпаки, вчить їх приборкувати силою свого розуму, духу та інтелекту. Це ж стосується і тютюну, бо він забруднює організм.

Зрештою йога це не лише силова гімнастика, а й система харчування. Тим, хто займається варто відмовитися від м’ясних страв, дуже рідко вживати рибу, яйця – ті продукти, які відносяться до тваринного походження. Хоча молоко в йозі вважається гармонічною їжею, яка є корисною і надає енергію. Але такі харчові обмеження здебільшого стосуються тих людей, які вибирають йогу стилем свого життя.

Жанна Потапова: «Чоловіки йоги не бояться»-А як йога впливає на стрес та безсоння?

– Є дуже багато вправ на рівновагу. Наприклад, вправа, яку виконують стоячи на одні нозі у позі дерева. І от коли людина намагається втримати рівновагу на одній нозі, то це тренує не тільки рівновагу тіла, а й сприяє рівновазі психічній, врівноваженості характеру. Це як приклад.

У більшості вправ коли ти працюєш над  своїм тіло і перемагаєш в собі свого найбільшого противника – себе і свої лінощі, це призводить до врівноваженості характеру і в тілі починаються відновлювані процеси. Коли говорити про сон, то якщо ви спокійні, вдоволені психічно, з допомогою дихальних технік, людина забуває що таке депресія, безсоння і головні болі.

Знайти Жанну Потапову можна тут fitnesslviv.com.ua

Розмовляв А.Б., kulturizn.info

Пов’язані статті

3 Comments

  1. Стенокардия – это приступообразные боли за грудиной давящего, сжимающего характера, возникающие вследствие уменьшения притока крови к миокарду….

  2. Стенокардия – это приступообразные боли за грудиной давящего, сжимающего характера, возникающие вследствие уменьшения притока крови к миокарду….

Залишити відповідь

Back to top button