НОВИНИ

Шлунок людини відслідковує час, – вчені

Cиловики – люди, які люблять поїсти. Цей процес у нас зведене ний мало не до ритуалу. Продуктам ми приділяємо особливу увагу. Тепер є цікава інформація про шлунок, який це все споживає.

Шлунок людини відслідковує час, – вчені

Так от. Шлунок не лише перетравлює їжу, а й відслідковує час. Як свідчать результати дослідження університету Аделаїди, нерви в шлунку працюють як «внутрішній годинник». Вони пов’язані з тим, наскільки людина сита, і котра в даний момент година.

Про це розповідає The Sydney Morning Herald, пише зік.

Дослідження мишей показали: коли нерви мають бути активними, вони демонстрували знижену чутливість до розтягування, що відбувається під час вживання їжі. Чутливість нервів визначає швидкість передачі сигналу в мозок про наповненість шлунка.

Вночі, коли тілу не потрібно багато енергії, нерви реагують швидко, повідомляючи мозку, що настав час припинити їсти. Це відкриття може пояснити, чому в людей, які працюють вночі, спостерігаються певні відхилення. Відповідно до статистики, нічні працівники частіше страждають від зайвої ваги.

Миші були чутливими до незначних зміщень часу пробудження. Враховувалися навіть кілька годин. У результаті в них змінювався апетит. На думку вчених, доцільно встановити дієту з врахуванням того, у який час вживається їжа, не роблячи основного акценту на самі продукти.

В перспективі фахівці збираються дослідити, чи змінюється експресія гормону голоду лептину в мишей протягом 24 годин, і як цей процес взаємодіє з «внутрішнім годинником».

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button