НОВИНИ

Життя в містах змінює чоловіків

«Для чого тобі той зал? Іди краще город перекопай, то та сама фізкультура»,  таке доводилося не раз чути від чоловіків з села. Я ніколи не розумів їх: у мене, людини, яка виросла в місті, зовсім інші цінності ніж у них, розуміння естетики і взагалі способу і цілі життя.

Життя в містах змінює чоловіків

Можливо, цей приклад не дуже доречний, але науковці довели, що мозок чоловіків, які живуть у містах, працює не так, як у мешканців сіл.

Науковці виявили, що в момент стресу у міщан дві ділянки мозку стають гіперактивними. Це ті ділянки, які беруть участь в регуляції емоцій і тривожності. Вчені запевняють, що ця відмінність міських чоловіків може впливати на збільшення кількості проблем із психічним здоров’ям. У цьому запевняють вчені з Університету Хейдельберга, що у Німеччині.

Під час низки досліджень, проведених професором університету Андреасом Маєром-Лінденбергом, було встановлено, що ймовірність виникнення тривожних розладів у міщан вища на 21%, а перепадів настрою – на 39%. У тих, хто народився і виріс у місті, в два рази вищий ризик виникнення шизофренії.

У рамках дослідження вчений здійснював сканування мозку понад 50 здорових добровольців.

Усмішка робить чоловіків добрішими і більш творчими

Результати експерименту показали, що в стресових ситуаціях мигдалеподібна залоза учасників, які зараз живуть у містах, проявляла надмірну активність.

“Ця залоза є датчиком небезпеки для мозку і тому пов’язана з тривогою і депресією. В учасників, які народились у містах, гіперактивність виявляла інша ділянка мозку, яка називається поясною корою”, – пояснює вчений.

Не знаю, чи має це дослідження відношення до мого знайомого із села, але зараз в нього відвисле пивне пузо, а я у чудовій формі навіть взимку під светром у стречевій футболці: коли спека в офісі спокушаю дівчат  :=)

Роман Лаврик, www.kulturizm.info

__________________

читайте також:

В пупку чоловіків радості багато, або хто там живе

Карта пенісів: у якій країні які розміри

Чоловіки стають розумнішими, коли у них поганий настрій

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button