БодибілдингНОВИНИ

Асиметрія грудних м’язів у бодібілдингу: поради культуристів

М’язи грудей відрізняються: що робити і як виправити? Таке питання часто мають ті, хто тренується в залі. Чи можна виправити цей дефект і чому виникає порушення симетрії?

grudy asymetria

KULTURIZM.INFО запитав в українських бодібілдерів: як позбутися асиметрії грудних м’язів і як тренуватися, якщо причиною цього є сколіоз.

achepowskiОлександр Ачеповський, бодібілдер, 25 років, м. Харків. МС України з ББ, двократний чемпіон Харкова, чемпіон України.

– У більшості випадків причиною асиметрії грудних м’язів є сколіоз. Однак існує як вроджена асиметрія, так і набута після травм. Асиметрія – досить поширене явище, особливо грудних м’язів. Щодо сколіозу, то це захворювання опорно-рухового апарата, яке характеризується викривленням хребта і приходить до функціональних порушень у роботі органів грудної клітки, а також до косметичних дефектів.

Виправити асиметрію грудних м’язів можна, якщо її причиною став сколіоз І чи ІІ ступеня. Профілактику проводити необхідно в будь-якому випадку, адже сколіоз може почати активно прогресувати.

Головним симптомом І -го ступеня сколіозу є невелика асиметрія плечей або тазу. Якщо є асиметрія плечей, то навантаження на грудні м’язи буде розподілятися нерівномірно і виникне асиметрія грудних м’язів.  Сколіоз ІІ ступеня небезпечний тим, що може деформуватися не тільки хребет, але і грудна клітина.

Також можлива вроджена асиметрія і набута після травм. Наприклад, розрив грудних м’язів. Це простіше: цей дефект можна виправити частково, зробити своєрідний косметичний ремонт, щоб асиметрія була менш помітна.

Немає чудо вправ чи пігулок, які підходять кожному. За цим дефектом може бути чимало інших проблем, через які виникла ця проблема. Їх і треба вирішувати у першу чергу. Усі ми індивідуальні, хоч і схожі.

Моя рекомендація – розподілити правильно пріоритети. Щоб на першому місці було здоров’я. Не треба економити гроші на собі: ходіть до лікарів і займайтеся із фахівцями.

Як що ж атлет готуючись до змагань має розкішну форму,  яка буде кращою ніж в інших, але буде невеличка асиметрія грудних м’язів (наприклад, через  травму), то не сумніваюся, що і так можна стати переможцем.

stepan stepanenkoСтепан Степаненко, бодібілдер, 20 років, м. Запоріжжя. Абсолютний чемпіон Європи серед юніорів. Чемпіон України серед чоловіків

– Причиною асиметрії грудних м’язів може бути розрив при виконанні вправ. Наприклад, жим штанги лежачи. Також серед причин: вроджений дефект і сколіоз, який спричиняє нерівномірний розвиток грудних м’язів, бо в результаті одна частина м’яза працює з більшою силою ніж інша. Тому й виникає різна гіпертрофія. Це поширене явище.

Проблеми з асиметрією можна виправити у випадку сколіозу. Спочатку потрібно позбутися проблеми з хребтом, а потім за допомогою певних вправ вирівняти асиметрію. Також у деяких, не зовсім складних випадках, можна виправити вроджені дефекти.

А ось з такою проблемою як розрив грудних нічого не зробиш. М’язи після цього будуть деформовані і відповідно розвиватимуться.

При асиметрії грудних м’язів потрібно виконувати окремі вправи на відстаючий м’яз. Припустимо у вас права грудна менша ніж ліва. Це означає що потрібно підібрати комплекс вправ окремо для правої грудної. Наприклад, жим штанги в Сміта однією рукою, жим гантелі лежачи однією рукою, розводка в кросовері однією рукою, жим в тренажері для грудних однією рукою. Ці вправи можна виконувати як на загальному тренуванні грудних, так само можна винести в окреме тренування.

При асиметрії грудних м’язів в результаті травм, а саме розрив грудних, нашкодити можуть такі вправи як жим штанги лежачи під різними кутами (як у вільній вазі, так і в Сміта). Тут я б рекомендував замінити штангу на гантелі. Головна порада не здаватися, а працювати над собою, і вірити в те що все вийде.

Така проблема часто зустрічається в бодібілдингу. Я б радив атлетам, які ще не встигли травмуватися, не захоплюватися великими вагами і берегти себе. Адже якщо ви хочете успішно і довго виступати, запорукою цього буде здоров’я. А атлети які виходять на сцену з схожими проблемами на змаганнях отримують мінуси в балах.

vitalii rogovВіталий Рогов, бодібілдер з Києва. 33 роки. Срібний призер  Києва у категоріях до 80 кг і фіналіст України до 80 і 85 кг IFBB.

– Найбільш поширена причина асиметрії грудей, як і будь-якої іншої групи м’язів, банальна – “невдала” генетика. Адже, двох абсолютно однакових частин тіла не існує. У когось це виражено більше, у когось – менше. Ситуація ускладнюється у випадку некоректного підходу до тренінгу. Треба зменшити вагу і працювати, концентруючись на симетричності тягаря і правильному рівномірному розташуванні рук.

Найбільш поширена помилка ховається також у небажанні атлета тренуватися різноманітно, використовуючи різні тренувальні схеми. Припустимо, що ви правша, і від народження слабо володієте координацією лівих кінцівок свого тіла. Природно, що в таких умовах, особливо на початковому етапі тренінгу, будь-які рухи, які ви можете виконати за рахунок лівої руки, в більшій чи меншій мірі поступаються за силою правій.

Ще однією, більш серйозною причиною асиметрії грудей може бути сколіоз. Тут все на багато складніше. При сколіозі можлива деформація грудної клітки. В такому випадку, вирішити проблему асиметрії грудей вам навряд чи вдасться. Якщо ж деформація грудної клітки відсутня, то, в будь-якому випадку, спостерігається асиметрія плечового пояса. А це, в свою чергу, тягне за собою несиметричне розташування плечових кісток, до яких грудні м’язи прикріплені і за рахунок яких відбувається їх основна робота. Вам не завадить наявність відповідального тренувального партнера, який буде уважно стежити за руками при виконанні вправ. Вони (руки) повинні рухатися симетрично одна до одної. Це забезпечить рівномірний розподіл навантаження між грудними м’язами.

Чи є асиметрія грудей проблемою для виступаючих бодібілдерів? Якщо це яскраво виражено, то так, безумовно. Диспропорція будь м’язової групи істотно знижує шанси на успіх. Якщо ж асиметрія не значна і помітна, здебільшого, при пильному розгляді, то равильно поставлене позування з легкістю приховає цю проблему від суддів.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button