Інтерв'юНОВИНИУкраїни

Бодибілдер Дмитро Трикоз: Хотілося б виступити у важкій категорії «понад 100 кг»

У Харкові Дмитро Трикоз – добре відомий бодибілдер. У минулому році, після 20-річної паузи, культурист знову з’явився на сценах всеукраїнських турнірів федерації IFBB і зумів зайняти гідні місця! На досягнутому Дмитро зупинятися не збирається, а навпаки, планує готуватися і до інших турнірів.

Kulturizm.info вирішив дізнатися про Дмитра Трикоза більше: як він потрапив в спорт, плани на майбутнє і свій шлях в силовому спорті.

Бодибілдер Дмитро Трикоз: Хотілося б виступити у важкій категорії «понад 100 кг»

Раніше я займався водним поло

Був чемпіоном України і неодноразовим призером чемпіонатів СРСР, кандидатом у майстри спорту. Після розпаду Союзу становище спорту в Україні багато в чому змінилося в гіршу сторону, з цієї причини довелося залишити водне поло.

Я в спорті з самого дитинства і без нього вже не міг. В зал мене привів мій друг в 1991 році, мені тоді було 16 років і це стало захопленням всього мого життя, яким займаюся і донині. Тренера у мене не було, на початковому етапі його замінив мій більш досвідчений товариш.

Бодибілдер Дмитро Трикоз: Хотілося б виступити у важкій категорії «понад 100 кг»Бодибілдер Дмитро Трикоз: Хотілося б виступити у важкій категорії «понад 100 кг»

Вперше виступив на змаганнях з бодибілдингу в 1993-му

Коли мені запропонували взяти участь у турнірі я відразу погодився, тому що не вперше брав участь у спортивних змаганнях. Це було дуже давно, але день змагань запам’ятався тим, що в мене знову прокинувся дух суперництва.

Тоді я себе почував невпевнено, тому що для мене це був виступ в новому виді спорту, але коли вийшов на сцену – невпевненість зникла і я знову відчув напруження боротьби і суперництва. На цих змаганнях я став фіналістом.

Повернутися до змагань зміг тільки навесні 2012 року. Всі ці роки не пропускав тренувань і не втрачав надію знову повернутися в змагальний спорт. Накопичив чималий багаж знань і досвіду, завдяки яким я зміг гідно підготуватися до змагань.

Бодибілдер Дмитро Трикоз: Хотілося б виступити у важкій категорії «понад 100 кг»

Зовсім не шкодую, що знову почав виступати як бодибілдер

Взагалі рідко про щось шкодую, тому що завжди все роблю свідомо. Не можу сказати, що це повернення було для мене легким. Крім того, на Кубок України мені довелося скинути 26 кг!

Зате до Чемпіонату України готуватися було значно легше, бо не треба було скидати таку велику вагу.

У планах, які ставлю перед собою – це виступ на змаганнях в більш важких вагових категоріях

На чемпіонаті України «Фітнес бомба 3» мав новий досвід виступу в парах. Моїй напарницею по виступу стала Тетяна Кирилова – чемпіонка Харкова з фітнесу. Можу однозначно сказати, що виступати в парах складніше, тому що в особистій першості відповідаєш тільки за себе, а в парах тягар відповідальності вищий, тому не можеш підвести партнера по виступу.

Результатом минулого року я задоволений. За підсумками проведення змагань 2012 я став чемпіоном Харкова, віце-чемпіоном Сумської області, бронзовим призером Кубка України, Чемпіонату України в парах, Чемпіонату Донецької області, а так само був фіналістом Кубків і Чемпіонатів міст України.

Мої найближчі плани не зупинятися на досягнутому, а рухатися далі. Можливо, через кілька років вийду в категорії «ветерани».

Бодибілдер Дмитро Трикоз: Хотілося б виступити у важкій категорії «понад 100 кг»Бодибілдер Дмитро Трикоз: Хотілося б виступити у важкій категорії «понад 100 кг»

Раніше на змаганнях виступало значно менше спортсменів, ніж зараз

Ще не так давно в категоріях виступало по 3-4 спортсмена. Зараз цей спорт щорічно набирає обертів. На кожних змаганнях з’являються нові обличчя і форма атлетів стає все кращою. Проте до цих пір не вистачає бодібілдерів у «важких» категоріях.

Завдяки зусиллям нового президента Харківської обласної федерації бодібілдингу Є. В. Соловова і головного тренера збірної Харкова К.С. Мамасахлісова була зібрана дуже сильна команда спортсменів, яка показала дуже високі результати на минулих змаганнях. Мені як спортсмену дуже приємно, що наш вид спорту стає більш популярним і престижним.

Зараз тренуюся п’ять разів на тиждень

З них два заняття приділяю тренуванні саме тих груп м’язів, які відстають. На кожному тренуванні проробляю дві групи м’язів.

На даному етапі я побачив, що є проблеми з ногами – над ними ще треба працювати, особливо – над задньою частиною стегна. Тому «програю» бічні пози. Разом з тим, на мій погляд, у мене добре розвинена спина.

разом з дружиною
разом з дружиною

У перші роки тренувань я намагався переймати чужі тренувальні системи, зокрема, з книг Вейдера. Способом власних проб і помилок я вибрав сам для себе дієву методику. Для того, щоб зрозуміти що мені підходить, а що ні пішов не один рік. За цей час я випробував майже всі.

Весь час мене підтримує дружина

Мені пощастило, що всі ці роки зі мною був кохана людина  – моя дружина Наталя, яка завжди підтримувала мене у всіх моїх починаннях і допомагала у важкі моменти життя. Без її допомоги і підтримки я навряд чи б досяг якихось результатів.

Підготував Антон Павленко, www.kulturizm.info

фото з домашнього архіву Дмитра Трикоза

Пов’язані статті

2 Comments

  1. Глубоко уважаю Диму! атлет старой закалки, который знает цену достижений и ошибок! браво!

Залишити відповідь

Back to top button