НОВИНИ

Маска під час тренувань не впливає на роботу легень і працездатність, – дослідження

За даними нового дослідження, носіння маски не погіршує споживання кисню або функції легенів навіть під час інтенсивних тренувань.  Натомість може існувати суб’єктивне сприйняття, що в залі важче дихати  маскою, оскільки вона може спричинювати невеликий опір і підвищити вологість, тепле повітря та вуглекислий газ.

Але якщо у вас немає серйозних захворювань легенів або серця, немає жодних доказів, що маска під час тренувань в залі функціонально впливає на вашу здатність до фізичних вправ, виявили дослідники.

З’явилося все більше доказів того, що носіння маски не знижує рівень кисню, навіть якщо ви важко та інтенсивно тренуєтеся.

“Я не можу займатися в масці, що робити?”

Хоча деякі люди скаржаться, що не можуть під час тренування дихати з маскою, дослідження показало, що все залежить від сприйняття.

Дослідники з декількох університетів оглянули понад 70 опублікованих досліджень, пов’язаних з впливом різних масок на дихання під час фізичних навантажень.

Вони не знайшли доказів того, що тканинні чи хірургічні маски суттєво порушують легеневу функцію людини або знижують рівень кисню навіть під час фізичних вправ. 

Тренуватися в распіраторах не шкідливо

В респіраторах найбільш не комфортно тренуватися, але вони не зашкодять. Вчені навіть виявили, що маски з вищими показниками захисту та фільтрації, такі як респіратори N95, не становлять небезпеки для людей, які займаються спортом.

Ймовірно, з распіратором займатися ще більш незручно, ніж тканинною маскою, і це відчуття дискомфорту може вплинути на ваші результати.

Якщо є проблеми із легенями?

Люди, які страждають важкими захворюваннями легенів, повинні поговорити з лікарем перед тим, як займатися в масці.

Здорові люди, незалежно від віку та статі, можуть носити маски під час фізичних вправ. Однак встановлено, що маски викликають незначні зміни опору повітря, що може бути проблемою для людей з важкими серцево-легеневими захворюваннями. Для цих людей дискомфорту від маски може бути достатньо, щоб погіршити їх здатність до фізичних вправ. Ця група населення також має більший ризик зараження COVID-19, що робить профілактичні заходи ще більш важливими.

Можливо, ви відчуваєте задишку, але експерти кажуть, що з часом стає легше.

Дослідники визнали, що багато людей сприймають дихання важче під час носіння, але стверджують, що це насправді не що інше, як відчуття. Мовляв, маска під час тренувань може спричинити вологість та пітливість обличчя, але це сенсорні сприйняття.

Однак такий компроміс зменшує ризик зараження COVID-19, особливо коли соціальне дистанціювання та хороша вентиляція в залі неможливі.

Пов’язані статті

Back to top button