НОВИНИУкраїни

Ольга Вязметинова: «Арнольд Шварценеггер у повсякденному житті – звичайна людина. Жодної зірковості!»

Інтерв’ю з чемпіонкою світу-2014, переможницею відомого турніру «Arnold Classic Europe» у категорії «фітнес-бікіні», а також найкращою спортсменкою України, серед неолімпійських видів спорту. Відомий вітчизняний телеканал називав цю дівчину «власницею найкращої п’ятої точки світу».

NATEMU.INFO Ольга розповіла, як заробити фітнесисту в Україні, та яким у звичайному житті є володар найдосконалішого тіла світу – Арнольд Шварценеггер.

olga vzlamentinova

– Олю, Ви довго займалися гімнастикою. Як так вийшло, що звідти Ви, поступово, перешли у силовий спорт?

– Довго розповідати. Гімнастика для мене закінчилась у віці 18 років. Потім я ще довго працювала дитячим тренером – впродовж 8 років. А далі пішла у декрет, народила сина і, за збігом обставин, вирішила у гімнастику не повертатися. Але друзі-спортсмени запросили прийти у гості до зали, позайматись. Так і почався для мене бодібілдинг.

– Тобто, Ви прийшли до зали, позаймалися з «залізом» і відразу зрозуміли, що це – Ваше?

– Ні, не відразу. Проте, у мене був тренер, який запропонував спробувати підготуватись до змагань. Вони виявилися дуже успішними, з’явився спортивний азарт, і ми продовжили заняття.

– Станом на зараз у Вас уже чимало титулів. Який з них для Вас найбільш цінний?

– Всі титули для мене – дуже цінні, адже до всіх змагань я дуже серйозно готувалася. Але, певно, 2014 рік став найзнаменнішим за перемогами. Скрізь було «золото», і я здобула чемпіонство світу!

– Як Ви вважаєте, чи можуть українські фітнесисти, бодібілдери гідно конкурувати з європейськими та світовими спортсменами? Як Україна себе почуває у цих видах спорту?

– Звісно, можуть. Наші спортсмени завжди дуже гідно виступають, презентуючи країну. Вони ретельно готуються і максимально викладаються. Тому, на сьогодні, гідно конкурують з європейськими спортсменами.

– Ви колись говорили в інтерв’ю, що у Вас була мрія – побачити Арнольда Шварценеггера. І от вона здійснилась. Ви пам’ятаєте, як це було і яке враження на Вас справила ця людина наживо?

– Так, у мене була мрія. І бачила я його кілька разів. Востаннє, щоправда, мені вдалося підійти максимально близько. Враження були радісні, адже здійснилася дитяча мрія. Ми все життя бачили Арнольда по телевізору, і тут довелося зустріти його вживу і навіть доторкнутися. Вражень було дуже багато!

– Тобто, він ішов на контакт, він не був зірковим, пафосним, а поводився як звичайна людина?

– Він такий і є. Звісно, через велику кількість охочих поспілкуватися і сфотографуватися, він завжди перебуває в оточенні охорони і помічників, і до нього важко підійти. Але виглядає зірка як звичайна людина: завжди посміхається і досить комунікабельний.

– Скажіть, будь-ласка, як це: у побуті, щодня бути чемпіонкою світу з фітнесу? Це – постійні обмеження, чи тільки перед змаганнями, а потім можна «розслабитися»: в їжі, у способі життя?

– В основному, це – постійні обмеження. Але всі ми – живі люди і дозволяємо собі трохи розслабитися. Хоча, у зв’язку з тим, що змагання, зазвичай, відбуваються з невеликою періодичністю, не дуже можна відпочивати – доводиться тримати себе у руках.

– Скільки спортсменка Вашого рівня витрачає на місяць на підтримку спортивної форми: на абонемент, харчування, спеціальні добавки? Ви підраховували цю суму?

– Ні, рахувати якось не доводилось. Проте, багато чого я у своїй підготовці не використовую. Наприклад, спортивні добавки. Основні витрати – харчування, тренування і костюми. На це витрачається певна сума, але скільки це – я не рахувала, чесно.

– Чимало спортсменів у цьому виді спорту використовують, так би мовити, «фармакологічне підживлення». Як Ви до цього ставитесь? Чи має право такий підхід на життя, чи не варто використовувати спецпрепарати?

– Якщо враховувати категорію, в якій виступаю я, то, вважаю, не варто використовувати якісь серйозні препарати. Бо для того і існує ця категорія, щоб будь-яка людина, яка має бажання і сили, могла підготуватися до змагань.

– Чи можна в Україні заробити, будучи бодібілдером, фітнесистом? Можна забезпечити саме цим спортом собі нормальне життя?

– Я вважаю, що у будь-якому виді спорту можна заробити. Звісно, не захмарні гроші. Але якщо розвиватися і докладати зусиль, то, звісно, це можливо.

– В основному, чим: персональними тренуваннями, веденням блогу?

– Є дуже багато способів. Залежить від того, що кому до вподоби. Це – і персональні тренування, і певні семінари. Не тільки в Україні – часто запрошують у Європу. Також реклама, спортивне харчування, одяг. Дуже багато різних способів, кому що подобається.

– Крім А. Шварценеггера, хто Ваші кумири у силовому спорті? Як у сучасному, так і зі «старої школи»? Серед жінок і чоловіків?

– Я не надто заглиблювалась у це питання. Арнольд Шварценеггер – кумир не у силовому виді спорту, а взагалі, у житті. Цікаво було зустріти цю людину. А так – кумирів немає. Я сама прагну досягати тих цілей, які ставлю перед собою.

– Крім фітнесу, залишається час на хобі? Є у вас такі?

– Хобі у мене чимало, я – людина різнобічна! Я – художник, іноді малюю картини (залежно від настрою). Також полюбляю ті види спорту, в яких присутній адреналін: мотоцикли, лижі, дайвінгом займаюся. Коли є час, намагаюся приділити цьому увагу.

– У Вас підростає син. Чи бачите його, через кільканадцять років, у схожих видах спорту?

– Ні, Ви знаєте, не бачу. Хоча йому, насправді, дуже цікаво. Бо він постійно спостерігає і допомагає мені. Каже: «Мама, яка ти сильна! Покажи свою силу». Але йому більше до вподоби плавання. Хлопець зараз займається і серйозно захоплений цим видом спорту.

– Хотілося б дізнатись про Ваші змагальні плани на найближчий період.

– Найближчі змагання відбудуться влітку. У червні у Торонто (Канада). Якщо встигну підготуватися, поїду до Лос-Анджелеса (США) на професійний турнір.

– На завершення хотілося б від Вас – чемпіонки світу – почути мотиваційне звернення до тих людей, які хочуть піти у тренажерну залу, але і досі щось їх зупиняє. Чому їм варто туди піти?

– Напевно, у кожного повинна бути якась мрія, до здійснення якої вона повинна прагнути. Не всі люди у цьому житті ідеальні. Просто хочеться сказати: варто щодня робити себе краще, гарніше! У першу чергу, треба любити себе. Адже якщо людина буде любити і дбати про себе: своє тіло, здоров’я, харчування, то любити її будуть і оточуючі!

Спілкувався Олександр КРУМІН

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button