НОВИНИУкраїни

Павло Боровський: у пауерліфтингу постійні стреси від великих ваг, а в бодібілдингу – від дієти

З цим тернопільським атлетом ми познайомилися цієї весни на Кубку Закарпатської області IFBB. Павло Боровський – культурист з Тернополя, який раніше займався пауерліфтингом. Тепер 27-ми річний атлет пробує свої сили у культуризмі.

pavlo borovskii 03pavlo borovskii 04

Павло, розкажи коли і як потрапив у силовий спорт? Завжди тягав залізо, чи було ще щось?

Карате було моїм першим захопленням, вірніше це був вибір моїх батьків,тому що в такому віці, я міг лише обирати кольори фломастерів для розмальовок. Займався ним приблизно 2 роки, в першому та другому класі. Але за такий короткий термін навіть встиг виступити на змаганнях де посів 4 місце.

Закінчилось моє карате на тому що тренер пішов працювати у якийсь з спецпідрозділів існуючих на той час. Після чого я перепробував практично все, що тільки можна уявити: це був і радіотехнічний гурток, і картинги, і фото гурток, і туризм, і футбол, і боротьба, навіть у хорі співав! Але карате було моєю базою, тай багато хто в класі отримував стусанів від мене, за що і поведінка в мене постійно була незадовільною.

p borovskii

В спортзал потрапив випадково: на той час мені тільки виповнилось 14 років. Сусід, який на той час вже тренувався, просто сказав мені: подивись який ти худий, тобі би в зал, а важив я тоді кілограм 47 від сили. Це був далекий 2002 рік.

В який момент з аматора вирішив перейти у лігу виступаючих спортсменів?

З самого початку я був досить наполегливим. Хоча толкового тренера, який би міг за мене взятись в залі не було, от я і займався по одній і тій же програмі 9 місяців, поки не зрозумів, що треба щось змінювати, і почав експериментувати.

Зал був звичайною підвальною качалкою де, наприклад, лавочка для похилого жиму була збита з дощок, місячний абонемент на той час коштував 15грн.

Ріст: 181 см

Вага: 104 кг міжсезоння, 89 кг змагальна

Присяд: 350 кг в екіпіруванні

Станова: 310 кг в екіпіруванні

Жим: 220кг  в екіпіруванні

Власник залу був колишнім штангістом і по сумісництву пауерліфтером. Збиралась команда для виступу на чемпіонаті міста з пауерліфтингу 2003 року, де я вперше вийшов на поміст в категорії до 60кг, з власною 58,5кг. Піднявши  в присіданнях 110кг, в жимі 60кг і в становій 135кг, в сумі зібравши 305кг я посів 3 місце, звісно все це було без екіпіювання так як на той час крім еластичних бинтів і пояса більше ніхто нічого не знав і не бачив.

pavlo borovskii 01pavlo borovskii 02

Які у тебе були найбільш пам’ятні досягнення за час спортивної кар’єри пауерліфтера?

Найбільш пам’ятним був Чемпіонат України 2010 року за версією UPO. Так як на цьому турнірі, після реабілітації від травми зібрав свою кращу суму, присівши 350кг, пожавши 190кг, і потягнувши 310кг, в сумі 850кг, виконавши норматив МСМК.  До цього ж, я власне з братом були організаторами  даного турніру. На той час UPO була найпотужнішою альтернативною організацією в Україні. Це були перші змагання в Україні які проводились одночасно на 2 помости, і водночас була рекордна кількість учасників.

Чому вирішив залишити пауерлфітинг?

Досить багато причин було для того. Основною, напевно, стало те, що  банально змучився від постійних стресів які виникали внаслідок думок про великі ваги. Набридло ліфтерське екіпірування, хоча хтось зразу собі подумає: «то потрібно було виступати без екіпірування». Чесно кажучи, я б з радістю, але через надрив грудного м’яза в мене жим в екіпіруванні вже був нікудишнім, а без екіпірування його взагалі не було, плюс до того страх щоб знову не травмуватись.

Крім того, у пауерліфтингу почали з’являтися мільйон федерацій і організацій, а для ліфтингу, як для не дуже популярного спорту, це було великим мінусом в розвитку.  Тому мені просто захотілося чогось нового, тим більше мене завжди переслідувало бажання зробити гарну форму і хоча б раз виступити по бодібілдингу.

p borovki 01

Почавши виступати як бодибілдер, чого досягнув і які висновки зробив для себе?

Почавши займатись бодібілдингом дуже багато чого переосмислив. Зрозумів важливість харчування в тренувальному процесі, коли займаючись ліфтингом харчувався аби як.

Бодібілдинг дуже відповідальний вид спорту, щоб досягнути успіхів потрібна не аби яка дисципліна. На рахунок досягнень, то поки що вони досить скромні: Чемпіонаті Львова 2014 року (IFBB) – був моїм дебютом, де став я абсолютним чемпіоном, та 1 ше місце в категорії бодібілдинг +90кг, на Чемпіонаті України 2014 року (IFBB) виступив невдало і в результаті 14 місце в категорії класичний бодібілдинг, Чемпіонат Закарпаття 2015 року (IFBB) виборов 1-ше місце в категорії бодібілдинг до 90кг. Кубок України 2015 року (IFBB) виступивши в категорії класичний бодібілдинг зайняв 7 місце, хоча була рівна кількість балів з 6 місцем. Прогрес є і це не може не радувати, від цього і висновок , що потрібно ще більше працювати.

Які групи м’язів відстають, а які навпаки?

В першу чергу відстаючим м’язом є груди (вони серйозно травмовані, і я не в змозі добре їх навантажити). Також ця група м’язів відстає через той же самий ліфтинг в якому задача стоїть не прокачати м’яз, а підняти якомога більшу вагу. Внаслідок цього використовується міст який значно зменшує амплітуду і техніка виконання самого жиму «трицепсова», а від цього вже добре розвинутий трицепс.

Також біцепс стегна є моїм слабким місцем, при цьому квадрицепс навпаки є досить розвинутим. Також слабкі гомілки, як кажуть гомілки вони або є або їх нема, але я не сумую і працюю над ними. Сильною є спина, дякуючи тому ж пауерліфтингу, де навантаження на неї було постійним.

Розкажи про свої тренування?

Тренування відбуваються у досить високій інтенсивності. Відношусь до тих людей, які за все тренування можуть і слова не промовити. Раніше тренувався за конкретними планам, тепер в тренувальних планах використовую всі можливі техніки, щоб м’язи не звикали до стабільних навантажень і перебували в постійному стресі.

Можу виконувати як 6 так і 15 повторів, при цьому кількість підходів від 6 аж до 12. В основному, все ж таки сповідую силовий вид тренінгу в стилі Роні Колемана, який як відомо починав з того ж самого пауерліфтингу.

За моїми спостереженнями у Тернополі, здається, пауерліфтерів більше, ніж культуристів. Чим це зумовлено? Яка взагалі ситуація в місті із залізним спортом?

За часів коли я тільки починав тренуватись, то всі в кого є більш менш біцепс, знали один одного. Тепер кількість «біцепсів» в місті значно зросла, а отже попит на залізний спорт збільшується, і це добре. Але в основному ці «біцепси» любительські.

В Тернополі в основному ліфтери тому, що тут є спеціалізовані зали, а також є більш менш кваліфіковані спеціалісти. Тому в основному така ситуація,через те що в місті не достатня кількість кваліфікованих спеціалістів саме з бодібілдингу, я маю на увазі саме змагальний бодібілдинг, а не знати про те як накачати біцепс чи щось інше.

Ти товаришуєш з Чемпіоном Європи Олегом Кривим. Тренуєтеся разом?

З Олегом ми товаришуємо вже досить давно. Відпочинок, посиденьки, дні народження все разом. На даний момент тренуємось окремо, бо у кожного свої справи, сім’я. Тому спільний час і місце для тренування підібрати дуже важко, хоча донедавна тренувались разом. Щодо допомоги, то Олег є саме тією людиною, яка мене готує і підводить до змагань. Дуже добре мати таку людину, тому що під час дієти постійно себе накручуєш. Про нього можу сказати, що він дуже впертий та цілеспрямований. Впевнений, що в цьому спорті він доб’ється не аби яких висот.

pavlo borovskii05

Якщо порівнювати тренування і загалом ритм життя як пауерлітфера і культуриста: що комфортніше?

Хороше питання. З одного боку може здаватись, що може бути різного між пауерліфтингом і бодібілдингом, якщо і там і там маєш справу з залізом. Я ж таки відчув що спільним є якраз тільки залізо, це два абсолютно різних види спорту. Неможливо сказати що комфортніше, тому що в ліфтингу ти знаходишся під постійним стресом від великих тігарів, а в бодібілдингу від дієти.

Перше, що я зауважив: у білдингу чим ближче до змагань, тим твій організм стає слабкішим. А в ліфтингу все навпаки – чим ближче змагання тим ти сильніший. В бодібілдингу потрібно бути більш відповідальнішим ніж в пауерліфтингу. Заняття пауерліфтингом мене виховали, а заняття бодібілдингом дисциплінували.

Нещодавно ти одружився. Як дружина сприймає цей спорт?

Так одружився, хоча вже тривалий час з дружиною жили разом. Ой, навіть не знаю кому важче коли я на дієті, мені чи їй. Дружина мене повністю підтримує та допомагає, їздить зі мною на змагання, гримує мене і так далі. Але основним є підтримка, це дуже важливо для мене і загалом.

Спортивні плани на майбутнє?

Як говориться: поганий той солдат, який не хоче стати генералом. В анкетах, які видають перед виступом на змаганнях також є таке питання, на яке я завжди з посмішкою відповідаю : «Mr.Olympia» і смайлик. Але треба завжди залишатись реалістом, тому в найближчих планах хочу увійти в трійку призерів на Чемпіонаті України. Не потрібно на когось рівнятись, тому що кожна людина індивідуальна тому потрібно бути самим собою і працювати, щоб стати кращим серед кращих.

Розмовляв Андрій БУРДА

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button