НОВИНИ

Тренування в залі під час хвороби: за і проти

Автор перекладу Владислав HUMAN Сабадаш

Коли ви захворіли (особливо коли не завершився інкубаційний період і ви заразні), зробіть всім ласку – тримайтеся подалі від тренажерного залу. Чому? Тому що це егоїстично ставити під загрозу інших, коли можете їх заразити.

Так, ми знаємо, що ви одержимі зовнішнім виглядом свого тіла і фанат тренувань. Але ви не пуп землі, вірите ви в це чи ні. Піддаючи ризику інших, будучи при цьому егоїстичним засранцем, це як мінімум грубо по відношенню до вашого оточення. Тож, якщо ви заразні, то сидіть вдома.

temperatura trenuvannja

Але давайте припустимо, що ви незаразний, або тренуєтеся у себе вдома. Або є будь-яка інша причина, яка суперечить тому, що я написав вище. Чи можна тренуватися, коли хворієш? А що більш важливо, чи потрібно тренуватися? І, нарешті, якщо ви можете і хочете, то що вам варто робити?

Відповідь така: все залежить від ряду факторів. Ось ваш орієнтир – якщо у вас болить тільки шия або вище (закладений ніс, чхання, головний біль, біль в горлі і інше), то ви можете тренуватися. Буде не дуже весело, звичайно, але займатися можна.

Але якщо болі нижче шиї, наприклад, грудний кашель, то краще уникати тренувань. Чесно кажучи, я забув причину, але точно пам’ятаю, що в такому випадку ви собі нашкодите. Повірте мені на слово.

Загалом ось вам орієнтир – якщо болить шия і вище, то ви можете тренуватися; якщо болить шия і нижче – слід пропустити тренувальний процес.

Але навіть якщо ви можете тренуватися, чи потрібно? Знову-таки, це залежить від ряду факторів. Але тут питання більше залежить від вас, а не в самому факті хвороби. Все впирається в ваш самоконтроль. Якщо ви не вмієте себе контролювати, то краще не тренуватися, тому що можете зробити собі тільки гірше.

Щоб пояснити це, я повинен досить довго і нудно занурювати вас у тему з фізіології, як тренувальний план впливає на імунну систему. Якщо ж говорити простою мовою, тренування і імунна система пов’язані один з одним. Люди, які не тренуються зовсім, звичайно, мають більш слабку імунну систему, ніж ті, хто трохи займається фізичним навантаженням. Але ті, хто тренуються надмірно, як правило, пошкоджують свою імунну функцію.

Люди, які тренуються дуже інтенсивно або тривало, часто можуть захворіти після такого тренувального процесу. Інфекції верхніх дихальних шляхів (ІВДШ) є ендемічними серед марафонців, це вам як приклад. Але справа не в тому, що сам захід робить вас хворим. Швидше за все екстремальні тренування вносять свій внесок в вашу імунну систему. Якщо ви зустрінете потім когось заразного, то велика ймовірність, що ви підчепити ту заразу. Загалом, після тренувального процесу є ймовірність підчепити якусь погань.

Більше десяти років тому, я емпірично дійшов до того, що коротке тренування з середньою інтенсивністю (20-40 хвилин, наприклад, кардіо) допомагало мені побороти застуду. Тобто, якщо ви будете просто відсиджуватися, то це не принесе вам користі, так само, якби ви важко тренувалися. Але ось помірне тренування допомагає протистояти і одужати швидше. Коли я відчуваю, що можу захворіти, я виконую таку тренувальну схему і вона мені може допомогти.

В одній зі статей я вже говорив, що великі дози глютаміну і вітаміну С допомагає людям із застудою, якщо вони приймають їх на старті хвороби, яка починається.

Далі цікавіше, через певний час дослідження підтвердило мої здогадки: активність з помірною інтенсивністю і об’ємом підтримує функцію імунної системи, що не сказати про ті випадки, коли активність немає зовсім або вона надмірна.

Тож, якщо людина може сама себе контролювати, піти в зал і потренуватися там з помірною інтенсивністю, то це буде не просто добре, це допоможе почуватися навіть краще. Якщо ж ви не зможете домовитися з самим собою, знаючи, що ви будете «фігачити» в залі як ненормальний, то ви ускладните ситуацію. Якщо проблема тільки в цьому, то вам варто залишитися вдома, взяти книгу про самоконтролі і читати, поки не навчитеся розпоряджатися самим собою.

Отже, якщо ви тренуєтеся під час застуди, то тривалість і інтенсивність слід зробити помірними. Якщо ж ви не можете це зробити, з тих чи інших причин, залишайтеся вдома і попросіть кого-небудь принести вам суп. Це буде приємно вашій бабусі і корисно вам.

Якщо ж ви оберете в якості тренування кардіо, то орієнтуйтеся на пульс, щоб він був у діапазоні 130-150 ударів в хвилину. 20-40 хвилин буде цілком достатньо. Навіть не думайте про інтервальний тренінг. Просто звичайне помірне кардіо. Так, про нього зараз говорять як про неефективне, проте, їм користуються вже декадами і воно допомагає атлетам ставати топовими. Такі справи.

Якщо ж ви будете працювати із залізом, то тримайтеся подалі від відмовних підходів і повторень, відкоригуйте інтенсивність і обсяг. Приблизно 80% від вашого максимального потенціалу для декількох сетів. Трохи пампу і йдіть додому.

Знову таки, якщо не можете себе контролювати – тримайтеся подалі від залу. Тому що якщо ви підете на тренування і вичавите з себе всі соки, ви зробите тільки гірше. Ви тоді пропустите не один тренувальний день, а тиждень або більше. І це буде цілком на вашій совісті, тому що ви були занадто дурні і не стрималися.

Перекладено за Лайл МакДональдом.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button