НОВИНИХарчування

Як встановити цілі при складанні своєї дієти?

Є багато причин, через які ви можете захотіти змінити свою дієту. Можливо, страждаєте надмірною вагою і стурбовані наслідками, які завдають шкоди здоров’ю. Можливо, страждаєте недостатньою вагою і стурбовані недоїданням, своєю тендітною фігурою, малою кількістю м’язової маси. Можливо, просто хочете поліпшити своє здоров’я, переглянувши якість свого харчування, споживаючи більше фруктів і овочів. Є багато причин, за якими ви можете захотіти мати конкретні цілі в дієті і прагнути до них. Питання в тому, як  збираєтеся встановлювати ці цілі?

Як встановити цілі при складанні своєї дієти?

Оцінка

Перш за все, необхідно оцінити поточну ситуацію. Це означає подивитися на те, що ви їсте прямо зараз (що лежить у вас на тарілці і його кількість). Тому намагайтеся вести щоденник харчування протягом тижня або двох. Пишіть в ньому все, що їсте (опис і кількість калорій, існують різні види таблиць калорійності, в т.ч. додатки на телефон). Це також допоможе зробити підсумки тижня і вивести деякі середні значення – якою була загальна калорійність їжі, і який відсоток становлять білки, вуглеводи або жири.

Це дозволяє зрозуміти як далеко ви просунулися, коли починаєте робити стійкий прогрес.

Чого ви хочете?

Як я написав вище, існує безліч різних цілей в області дієтичного харчування і здоров’я, які ви можете вибрати залежно від поточної ситуації. Можливо, ви захочете скинути вагу, набрати її, або збільшити свою м’язову масу. Потрібно знати, що вам потрібно, перш ніж почати позитивні зміни в цьому напрямку.

Як тільки ви дізнаєтеся, чого хочете, придумайте план – збільшіть, або зменшіть кількість калорій і спосіб їх розподілу в раціоні. Ви можете з’їсти більше білка і менше жиру, або зменшити кількість калорій у всьому БЖУ. Погугліть в мережі і зробіть своє дослідження, щоб дізнатися, які зміни вам потрібно зробити, щоб домогтися успіху.

Цілі

Записуйте свої цілі: з’їсти «1200 калорій на добу», з’їсти «менше на 100 грам жирної їжі, з’їсти на 100 грам менше вуглеводів» і т. д. Для багатьох поступове урізання калорій куди краще, ніж їхнє різке зменшення. Їжте на 30-50 калорій в тиждень менше і щотижня прибирайте ще. Ви не помітите жодних відмінностей в харчуванні, а під кінець року істотно уріжете калорійність свого харчування. Звичайно, ви можете урізати кількість калорій відразу і процес піде швидше, але такий спосіб підходить не всім.

У той же час, ви повинні ставити для себе реальні цілі, а не абстрактні. Іншими словами, ви повинні «втратити 10 кілограм в наступному році» або «з’їсти 1250 калорій на добу», а не просто «втратити вагу протягом наступних кількох років». Переконайтеся, що ваші цілі реалістичні і ви зможете їх виконати.

Біоуправління

Біологічний зворотний зв’язок – це будь-які дані про ваше тіло. Наприклад, монітор серцевого ритму, а також ваги для вимірювання ваги є формою біологічного зворотного зв’язку. Точно так же дивлячись на кількість споживаних калорій щотижня ви отримуєте зворотний зв’язок. Важливо робити регулярні перевірки таким чином, щоб ви могли стежити за своїм прогресом і знати, що вам потрібно змінити в дієті для досягнення своєї мети, що працює, а що ні. І взагалі, як збільшити втрату ваги або збільшення маси тіла.

Як встановити цілі при складанні своєї дієти?Автор: Сергій ТКАЧЕНКО для KULTURIZM.INFO

Сергій Ткаченко – український культурист. Спортсмену 31 рік. Живе у Кременчуці.

Майстер спорту України, голова дисциплінарного комітету бодібілдингу та фітнесу України в Полтавській області.

Сайт iron-addicts.com

ВК vk.com/tkachenkoukraina

FB facebook.com/sergey.tkachenko.18

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button