Важка атлетикаНОВИНИТренінг

Застосування музики на тренуваннях важкоатлетів

Підготовка кваліфікованих важкоатлетів пов’язана з великими тренувальними навантаженнями. Ефективність цих навантажень багато в чому залежить від емоційного стану спортсменів. Якщо робота викликає Застосування музики на тренуваннях важкоатлетівпозитивні емоції, то спортсмен який її виконує менше втомлюється, а результати його роботи помітно поліпшуються. Мабуть, є сенс враховувати це в тренуванні важкоатлетів, емоційно стимулюючи спортивні заняття.

У 1983-1985 рр. автори досліджували можливість оптимізації тренувального процесу важкоатлетів за допомогою функціональної музики.

У педагогічному експерименті брали участь 65 важкоатлетів різної кваліфікації до майстрів спорту включно, віком від 17 до 28 років.

Дослідження показали, що ціле напрямлене, функціонально пов’язане із завданнями і специфікою занять використання музичних творів стимулює працездатність і підвищує ефективність тренування атлетів. Причому найбільш великий вплив улюблених музичних творів спортсменів.

У ході експерименту також встановлено, що музика не повинна звучати протягом усього уроку, тому що, по-перше, вона швидко стає звичним подразником, від чого її вплив суттєво знижується, а, по-друге, в ряді випадків (при необхідності зосередити увагу на чому-небудь, під час навчальних бесід, методичних пояснень тренера і т.д.) може не допомагати, а, навпаки, заважати. Тому треба змінювати форми впливу музики, використовувати її епізодично лише в ті періоди уроку, коли складаються сприятливі умови для музичної стимуляції результатів діяльності.

Застосування музики на тренуваннях важкоатлетівЩоб інтерес атлетів до цього нововведення не падав, треба чергувати в різних варіантах уроки з музичним супроводом та уроки, що проводяться в звичайних умовах.

Під музику слід робити прості або добре вивчені вправи, при виконанні яких не потрібна пильна увага спортсмена. В іншому випадку спортсмен може, абстрагуючись, допустити будь-яку помилку і отримати травму.

Музика вашого спортзалу або бодібілдери обирають рок

Використання музики в основній частині заняття найбільш ефективне при відпрацюванні витривалості, коли атлет має справу зі снарядами вагою 80-85% граничного і може не напружувати увагу. У цей час атлети багаторазово виконують чергові вправи: жим лежачи, присідання та нахили зі штангою на плечах, підйом штанги на груди, ривкові і штовхальні тяги.

У ході експериментального використання викладеної методики музичної стимуляції на заняттях 65-ти важкоатлетів протягом 0,5 року – 3 років встановлено, що музична стимуляція впливає на різні сторони психічного стану та результати діяльності атлетів.

Так, наприклад, на запитання, чи подобається вам тренуватися під музику, вони відповіли ствердно. З усіх опитаних 96,9% написали, що застосування функціональної музики знижувало психічне напруження на тренуваннях, також 96,9% заявили, що музика полегшувала координацію рухів, 92,3% зазначили, що вона полегшувала виконання тренувальних завдань, 93,8% сказали, що при музичній стимуляції у них виникало бажання повторити вправу, 92,3% написали, що застосування музики прискорило освоєння навчальної програми, 95,4% відзначили чи, що тренування з використанням музики вони очікували з великим нетерпінням, ніж тренування, що проводилися у звичайних умовах.

Цю картину доповнюють дані таблиці.

Оцінка 65-ти важкоатлетами впливу функціональної музики на психічний стан і результати тренування:

Ознаки Розподіл відповідей %
З музикою краще З музикою гірше
Відношення до тренування 93,8 0
Настрій 100 0
Якість виконання роботи 89,2 1,5
Самопочуття на початку тренування 95,4 0
Самопочуття в кінці тренування 96,9 0
Обсяг тренувальної роботи 96,9 0
Інтенсивність тренування 98,5 0
Задоволеність тренуванням 98,5 0

Аналіз даних таблиці показує, що переважна більшість атлетів відзначило позитивний вплив функціональної музики на їхнє ставлення до тренування, на якість, обсяг та інтенсивність виконуваної роботи, на самопочуття як на початку, так і в кінці тренування, а також на задоволеність тренуванням. Лише деякі із опитаних відповіли, що застосування музики не впливає на показники тренувальної діяльності.

Автори Ю. Г. Коджаспіров, кандидат педагогічних наук, доцент, Ю. М. Зайцев, С. М Косарєв, Московський авіаційний інститут (скорочено)

_____________________

читайте також:

15% чоловіків кричать у спортзалах – опитування

Питання – відповідь: чи гримуються темношкірі бодибілдери?

Душ після тренування приймає тільки 45% бодибілдерів

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button