БлогНОВИНИ

Зовнішність людини дозволяє визначити 10 ключових рис характеру

Зовнішність людини дозволяє визначити 10 ключових рис характеруВираз обличчя, одяг і поза людини дають уявлення про 10 основних якостей її особистості. Відповідне дослідження провели американські психологи.

У своїй роботі Лара Науман з Каліфорнійського університету в Берклі і група її колег показали, що зовнішності цілком достатньо для того, щоб досить точно визначити 10 ключових якостей особистості незнайомої людини. При цьому точність такого аналізу вища в тому разі, якщо перше знайомство з людиною відбувається випадково, коли та перебуває в природній для себе позі зі звичним для неї виразом обличчя.

У своїй роботі вчені фотографували добровольців, для складання психологічного портрета яких використовували їх власні відповіді на запитання та інформацію, надану близькими людьми. На підставі цих опитувань вчені могли надійно охарактеризувати добровольців за 10 параметрами, серед яких була так звана “велика п’ятірка” ознак людської особистості: відкритість, сумлінність, екстравертованість, покладливість і невротицизм, а також привабливість, самоповага, ступінь самотності, релігійність і політична орієнтація.

Добровольці були сфотографовані у повний зріст, причому на одній з фотографій їм було наказано перебувати в стандартній позі, яка не виражає ніяких емоцій, і з нейтральним виразом обличчя. На другій фотографії ці ж добровольці були сфотографовані в довільній позі, яку ті самі обрали, не отримавши будь-яких вказівок з цього приводу з боку дослідників.

На наступному етапі експерименту стороннім людям пропонувалося визначити 10 якостей людської особистості за представленими фотографіями. Виявилося, що фотографії зі стандартною позою дозволили людям вірогідно судити лише про три якості особистості – екстравертованість, самоповагу і релігійність. Водночас  фотографія зі спонтанною позою добровольців дозволила спостерігачам вірогідно судити практично про всі десять якостей незнайомих людей.

При цьому вчені встановили, що важливу інформацію про людину спостерігачі отримували як із статичних ознак, таких як, наприклад,  стиль одягу, так і динамічних – пози і виразу обличчя.

“Ці результати дозволяють припустити, що особистість людини виражається як через статичні, так і через експресивні параметри зовнішності, які можуть бути достатні для точного складання психологічного портрета людини”, – йдеться у статті вчених.

novynar.com.ua

фото – musclejocks.blogspot.com

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button