НОВИНИХарчування

10 правил довголіття від гуру фітнесу Джека Лалейна

Відомий експерт з бодібілдингу і харчування, Джек ЛАЛЕЙН добре відомий на Заході. Багато років медична братія висміювала Джека, заявляючи, що його ідеї не мають наукового обгрунтування.

Однак усім своїм життям видатний американець довів: людина може зробити себе сама. Головне – не лінуватися, не шкодувати зусиль для досягнення оптимального рівня здоров’я.

10 правил довголіття від гуру фітнесу Джека Лалейна

Джек був настільки слабким і хворобливим хлопчиком, що лікарі навіть умовляли батьків перевести його на домашнє навчання. Але тримати хлопчика вдома батьки не хотіли: він постійно нападав на брата, був схильний до жорстокості і одного разу спробував підпалити батьківський дім.

Якось Джек з матір’ю потрапили на лекцію Поля Брегга. І зрозуміли: їм необхідно повністю змынювати своє життя. Адже причина дитячої жорстокості хлопчика лежала в неправильному харчуванні. Його дієта містила величезну кількість цукру. Надлишок солодкого, як досі стверджує Джек, тягне за собою багато проблем, від яких страждають діти і батьки.

Хлопчина перечитав все, що тільки було доступне на тему здоров’я. Вивчив класичний підручник «Анатомія людського тіла» Генрі Грея. І збудував себе буквально наново. Багато років по тому він говорив: «Я на 40 років випередив свій час. Лікарі були проти моєї системи, але я знав більше про роботу м’язів в моєму тілі, ніж маса цих лікарів».

Джек Лалейн розробив цілу систему для того, щоб створити і підтримувати хороший рівень здоров’я. Ця система складається з 10 важливих правил. Кожне з них зробить ваше життя більш здоровою, позитивною і радісною.

1. Не збираєте образи!

«У моїй практиці, – розповідає Джек Лалейн, – пацієнти з серйозними захворюваннями нерідко зізнавалися: хворобам  передував серйозний емоційний стрес, який, безсумнівно, сильно вдаряв по здоров’ю. І дуже часто коріння емоційної травми тягнуться в дитинство».

Навіть офіційна медицина підтверджує: у людей, з якими погано поводиися в дитинстві, кого ображали фізично або емоційно, змінюються хімічні процеси в мозку. Американські вчені з Медичної академії в Атланті з’ясували:

а) ставши дорослими, ці люди більше схильні до епілептичних припадків, викликаним змінами в лімбічної системи, тієї частини мозку, яка контролює емоції;

б) у них удвічі частіше знаходять негативні зміни в електроенцефалограмі (ЕЕГ), яка реєструє зміни електричної активності мозку. Такі зміни зазвичай виявляють у людей з саморуйнівною поведінкою або з високим рівнем агресії;

в) у цих людей гірше розвинена ліва сторона мозку, що веде до депресій і проблем з пам’яттю;

г) у них гірше об’єднуються функції правої і лівої півкуль мозку.

Дитячі емоційні травми викликають цілий каскад ефектів, включаючи зміни у гормональній системі і роботі нейротрансмітерів. Якщо ви хочете бути здоровим, розберіться зі своїм минулим, докладіть зусиль, щоб пробачити кривдників і залікувати дитячі рани. Не збираєте в собі негатив, навіть коли життя здається немилосердним до вас. Оптимісти живуть довше – це вже науково доведено.

2. Засмагайте!

Вітамін D, який називають вітаміном сонця, виробляється просто в організмі. Рецептори, чутливі до вітаміну D, можна знайти практично у всіх клітинах людського тіла – від мозку до кісток.

Численні дослідження показали, що ризик раку можна знизити більш ніж наполовину, просто оптимізуючи свій рівень вітаміну D. Але як це зробити, якщо ультрафіолет майже не пробивається через завісу смогу у великих містах і городянину майже недоступний?

У звичайних продуктах вітаміну D дуже мало. Яєчні жовтки містять життєво необхідний вітамін, тільки якщо курка гуляла на сонці. Але в такому випадку не можна ж з’їдати від 5 до 20 яєць на день, щоб отримати рекомендовану дозу в 400 МО! Певна кількість вітаміну D є в ікрі (300 МО на 100 г), яка, правда, занадто дорога для того, щоб вживати її ложками. Ще одине надійне джерело – старий добрий риб’ячий жир.

Найпростіший спосіб отримувати вітамін D у достатній кількості – частіше бувати на сонці: за містом, на дачі або на море. Не ховатися від ультрафіолетових променів, надягаючи закриває майже все тіло одяг. Зрозуміло, Джек Лалейн не закликає лежати на пляжі по п’ять годин і обгоратися. Хвилин двадцять в день сонячних ванн цілком достатньо.

Цим простим способом можна захистити себе від таких хвороб, як рак, серцеві недуги, ожиріння, ревматоїдний артрит, діабет 1-го і 2-го типу, простуда і запалення легень, туберкульоз, екзема, псоріаз, старече слабоумство, безсоння, безпліддя і астма .

3. Пийте багато чистої води!

Ми можемо прожити без їжі кілька місяців, але без води людина помирає вже за кілька днів. Кожен день наше тіло втрачає багато води – коли людина пітніє або йде в туалет. Цю рідину потрібно заповнювати. То скільки ж води нам потрібно? Це підкажуть відчуття спраги і колір урини. Вона повинна бути ясно-жовтою. Не доводьте себе до того, що сеча стане насичено-жовтого кольору. Це говорить про те, що ви пили мало води.

Краще не чекати, поки страшно захочеться пити і пересохне в роті, а пити воду про запас. Маленькими ковтками, тоді вона краще засвоюється. Хороша ідея – встановити вдома якісний фільтр для води. Вода в пластикових пляшках набагато дорожча, і не факт до того ж, що вона краща за ту, що ви можете налити з-під крана.

Дуже важливо отримувати рідину саме у вигляді чистої води. У таких напоях, як чай, кава, кока-кола, пиво, містяться цукор або харчові добавки, кофеїн або алкоголь. Вони витягають воду з крові і клітин, згущують кров і зневоднюють організм.

4. Обмежте надходження токсинів!

Кількість токсинів, які ми отримуємо впродовж дня, справді жахає. У світі використовується понад 100 000 різних хімікатів і ще 1500 додається щороку. При цьому ніхто точно не вивчає, наскільки вони небезпечні для людини. Чи варто дивуватися, що ми не настільки здорові, як могли б бути.

Токсини переслідують нас всюди. Їх виявляють у воді, харчових добавках, кремах, засобах гігієни, речовинах, які ви використовуєте для прибирання квартири. Кількість хімікатів настільки велика, що не вистачить цілої книги, щоб написати про них детально. Будьте розумним споживачем, не лінуйтеся читати етикетки на товарах, які збираєтеся придбати.

5. Їжте корисні жири!

У світі проведені сотні досліджень, які довели з абсолютною точністю: жирні кислоти Омега-3 мають вирішальне значення для здоров’я. Вони здатні запобігти раку, серцевим хворобам та багато іншим захворюванням. Найбільш багаті цими кислотами риб’ячий жир і лляна олія. Жирні кислоти Омега-3 є також в соєвій, рапсовій, гірчичній оліях. Люди, які тримають своїх курей, можуть підгодовувати їх лляним насінням: яєчка стануть просто цілющими. Це відмінний спосіб підняти рівень кислот Омега-3, якщо ви їсте мало риби. Одне велике яйце дає три чверті денної потреби, і дієтологи стверджують, що цих яєць треба з’їдати шість штук на тиждень.

А ось гідрогенізованих жирів слід уникати! Виключіть зі свого раціону маргарин, гідрогенізована арахісову пасту, плавлені сири, тверді харчові жири. Не купуйте продукти, що містять кокосове і пальмове масла. Ці рослинні олії, що містять насичені жири, нинішні російські капіталісти дуже часто використовують у харчовій індустрії. У нашій країні їх можна знайти навіть у дитячому харчуванні!

6. Харчуйтеся правильно!

Чи трапляється, що вам хочеться що-небудь пожувати, хоча ви явно вже наїлися? Вас тягне на солоденьке? Ви часто відчуваєте себе напруженим, сердитим або роздратованим? Всі ці симптоми свідчать про те, що у вашому раціоні треба врівноважити співвідношення білків, жирів і вуглеводів. Можливо, ви любите їжу тільки одного типу, і від цього виникає перекіс в дієті.

У сучасній їжі настільки мізерний вміст багатьох вітамінів (зокрема, групи В), що їх недоотримує практично кожен з нас. Британські вчені провели порівняльний аналіз харчування в наші дні і кілька поколінь тому і з’ясували: колись навіть раціон жебраків був багатшим цими корисними речовинами. Напевно вони і почували себе краще.

Складіть для себе особисту програму здорового харчування і постарайтеся твердо слідувати їй – не від випадку до випадку, а день за днем і рік за роком. Тоді і ви, як Джек Лалейн, зможете стати живим свідченням, що старіння – не природний процес, а результат неправильного способу життя.

7. Більше сирої їжі

Понад 90 відсотків раціону городянина становить денатурована, хімічно змінена їжа. Вона не псується, добре зберігається, але позбавлена практично всіх корисних речовин. Не дивно, що розвинені країни буквально охоплені епідемією хронічних і дегенеративних захворювань. В ідеалі людині потрібна їжа, вирощена в його рідному регіоні, і чиста, без хімічних добрив.

Навіть якщо міському жителю вдасться дістати такі продукти – як правило, він намагається приготувати їх тим чи іншим способом. «Це помилка! – Попереджає Джек Лалейн. – Ми повинні їсти якомога більше сирої, необробленої їжі. У моєму власному раціоні частка таких продуктів досягає 85 відсотків. Навіть яйця я частенько їм сирими».

8. Оптимізуйте рівень інсуліну і лептину

Інсулін відповідає за кількість цукру в крові, обробляє глюкозу, пригнічує запальні процеси і забезпечує клітини енергією. Генетики відкрили ще одну властивість інсуліну. Цей гормон може прискорити старіння, якщо його рівень в організмі підвищений. Якщо ваша дієта містить багато білого цукру та зернових, вживання яких дає стрибок інсуліну, терміново внесіть до неї зміни.

Не так давно, наприкінці ХХ століття, був відкритий ще один гормон- «важковаговик» – лептин, який продукується білою жировою тканиною. Він впливає на центри голоду і насичення в мозку. Чим більший рівень лептину, тим менше нам хочеться їсти. Під час голодування зміст цього гормону падає, а при виході з голодування різко підскакує. Саме з цієї причини після тривалого голоду людина ніяк не може наїстися і дуже часто в результаті набирає зайву вагу. Одна відома актриса розповідала, що, бажаючи схуднути, частенько морила себе голодом. У результаті гормони так збунтувалися, що вона не наїдалася, навіть з’їдаючи по дві порції, коли всім іншим вистачало однієї.

9. Займайтеся спортом

Кожен з нас тисячі разів чув про те, як важливо займатися фізкультурою і спортом. Але багатьом вистачає сили волі день за днем робити зарядку, бігати або тягати гантелі? Ви повинні займатися шість днів на тиждень приблизно по годині. Це можуть бути катання на велосипеді, біг підтюпцем або бігова доріжка, швидка ходьба або теніс. Фізична активність допоможе підтримувати хорошу вагу і чинити опір інфекціям, вона достовірно знижує ризик раку, серцевих захворювань і діабету.

Вам потрібні як заняття аеробікою, так і силові тренування. Тільки запам’ятайте – починати краще не поспішаючи і продовжувати в такому темпі, щоб спітніти і запихаться, але не втомитися до смерті.

Іноді доводиться чути розмови, що силові тренування шкодять жіночому здоров’ю. Нібито вони роблять їх чоловікоподібними і непривабливими. Але це абсолютно не так! Жіночність зникає тільки в тому випадку, якщо в організмі міняється співвідношення чоловічих і жіночих гормонів. Як правило, таке відбувається в результаті застосування фармакологічних засобів. Самі по собі силові навантаження тільки підтягують фігуру і роблять форми витонченішими.

10. Висипайтеся!

Відомо, що від нічних кошмарів біблійного царя Соломона охороняли 60 стражників. Психіатри стверджують, що в цьому, як не дивно, є частка істини, враховуючи, наскільки важливий для людини нормальний, повноцінний сон.

Той, хто спить не менше 8 годин на добу, може істотно продовжити молодість. А ось нестача сну серйозно шкодить здоров’ю. Це справжній удар по життєво важливим системам організму.

Британські вчені провели експеримент, в якому було точно доведено: недосипання спричиняє згубні зміни в обміні речовин, гормональні й ендокринні порушення, по всіх симптомів дуже схожі на «ознаки старіння». При цьому збільшується ймовірність захворіти діабетом, гіпертонією, провокується ожиріння.

Учасники експерименту, молоді чоловіки 18 – 27 років, протягом шести днів могли спати приблизно 4 години на добу. В результаті у них були зафіксовані велика концентрація глюкози в крові і розлад гормонального балансу. Здатність організму виробляти інсулін скоротилася на 30 відсотків – такий стан дуже схоже на ранні стадії діабету. У другій половині дня в крові у випробовуваних підвищувався рівень кортизолу – “гормону стресу”, що характерно для літніх людей і, як вважають лікарі, веде до погіршення пам’яті. Всього лише тиждень недосипання – і маса небезпечних симптомів! Є над чим замислитися любителям допізна дивитися телевізор і тим, кому доводиться працювати вночі.

«Якщо хочете бути здоровими, трохи менше покладайтеся на лікарів, – стверджує Джек Лалейн. – І пам’ятайте, що люди вмирають не від віку, вони вмирають від нехтування важливими речами ». Рухайтеся, займайтеся, розширюйте кругозір, постарайтеся знаходити нову інформацію про здоровий спосіб життя – тоді і в 90 років ви зможете бути таким же сильним, здоровим і активним, як видатний американець.

Пов’язані статті

3 Comments

  1. Спасибо за статью, приму к сведению. Вот только спать 8 часов в сутки – это конечно роскошь :))

  2. Спасибо за статью, приму к сведению. Вот только спать 8 часов в сутки – это конечно роскошь :))

Залишити відповідь

Back to top button