БлогНОВИНИ

Голос чоловіка дозволяє визначити ступінь його сили

Голос чоловіка дозволяє визначити ступінь його силиАмериканські вчені довели, що голос чоловіка дозволяє стороннім людям достатньо точно визначити ступінь його фізичної підготовленості й агресивності.

Група дослідників під керівництвом Аарона Села з Каліфорнійського університету провела роботу з добровольцями з США, румунськими студентами, спільнотами мисливців і збирачів з Болівії, аргентинськими фермерами, кожному з яких рідною мовою потрібно було вимовити коротку і емоційно незабарвлену фразу: “Це експеримент, кінець зв’язку “.

На другому етапі дослідження група добровольців, що складається з чоловіків і жінок тих же культурних та етнічних груп, повинна була спробувати на підставі звучання голосу визначити ступінь фізичної підготовленості чоловіків і їх агресивності за шкалою від одного до семи. Ці дані потім порівнювалися з результатами незалежної оцінки фізичної сили та агресивності чоловіків, проведеної дослідниками заздалегідь за допомогою силових вправ і психологічних тестів.

У результаті дослідження вченим вдалося встановити, що майже в половині випадків добровольцям вдавалося точно визначити ступінь фізичної підготовленості чоловіків, що набагато вище статистичної ймовірності простого вгадування. Як показали подальші експерименти, оцінка фізичної сили чоловіка по голосу була майже так само точною, як і при поверхневому погляді на його тіло і обличчя, причому ступінь агресивності визначити по голосу виявилося навіть простіше, ніж за допомогою візуального огляду.

“Ці результати показують, що існують якісь параметри голосу, які дозволяють визначити силу й агресивність людини, які не можна виявити при візуальному огляді фотографій. Вони вказують на те, що в ході еволюції люди навчилися використовувати цю інформацію”, – пишуть автори дослідження у своїй статті .

Які саме акустичні параметри дозволяють людям судити про силу й агресивність власників того чи іншого голосу, вчені з’ясувати не змогли.

“Ми не змогли це визначити зовсім не тому, що погано старалися: ми вивчили внесок висоти тону голосу, швидкості мови, гучності, зміщення тону і варіацій гучності, а також найбільш низького тону. Жоден з цих параметрів не дозволяє надійно передбачити силу власника голосу “, – сказав Сел.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button