БодибілдингНОВИНИТренінг

Крепатура після тренування: не болить – даремні старання?

Гадаю, всі чули фразу: не болить, значить тренування пройшло даремно.  Найчастіше, найсильніше прояв болю в м’язах після тренування відбувається на початку тренувального циклу, особливо коли в ньому додані нові вправи.

Крепатура після тренування: не болить – даремні старання?

Деякі м’язи, наприклад, дельтовидні, досить рідко болять після тренування, але при цьому вони добре відгукуються на навантаження.

Люди, які тренують одну м’язову групу один раз в тиждень частіше відчувають крепатуру. Але багато хто з них показують не такі хороші результати.

А ті, хто тренує своє тіло частіше (одну м’язову групу 2-3 рази в тиждень), завжди мають менше крепатури і більші результати.

Власне, крепатура не є показником росту м’язів. Зрештою, не потрібно на неї звертати увагу. Якщо ви відчуваєте біль, то це свідчить про те, що пошкоджена сполучна тканина, а не м’язова. Так що тренуватися при крепатурі можна, і в цьому немає жодної проблеми.

Якщо коротко:

– Біль у м’язах після тренування це ні погано, ні добре. Це просто біль травмованої сполучної тканини;

– Тренуватися під час крепатури  можна. Біль буде викликати певний дискомфорт і, якщо ви новачок,  викластися на всі 100% може і не вийде;

– Крепатура – дуже індивідуальний показник і на нього не варто орієнтуватися!

Тож не оцінюйте якість свого тренування у залежності від того “як сильно болить”. Водночас і не перевантажуйте себе так, щоб потім два тижні відходити від таких занять.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button