НОВИНИ

У Львові «Sport life» не дозволяє відвідувати спортзал людям на візках

Львівський фітнес-клуб «Sport life» забороняє у доступі до спортзалу людям із особливими потребами. Як вдалося з’ясувати ZAXID.NET, з часу відкриття на Сихові клубу в 2013 році щонайменше чотири львів’янина на візках у різний час отримали від адміністрації відмову у праві відвідувати цей заклад.

sportlife lviv

Прикметно, що мережа «Sport life» у Львові налічує чотири заклади, однак всі випадки відмов людям з інвалідністю стосуються лише сихівського фітнес-клубу.

Про проблему зі «Sport life» стало відомо завдяки історії львів’янина Остапа Стадника, який два роки безуспішно намагається купити абонемент на відвідування басейну.

«Два роки тому працівник не соромився просто у вічі сказати, «що такий клієнт буде своїм виглядом відлякувати клієнтів», тоді навіть голова сихівської адміністрації написала листа, щоб пояснили ситуацію, але відповіді так і не отримали на сьогоднішній день. Пройшло два роки і Остап знов наважився звернутися за придбанням абонемента, але на цей раз в телефонній розмові повідомили, що його не допустять до закладу, оскільки його візок не проїде через турнікет, а колеса візочка спричинять антисанітарію», – написала про історію Остапа Стадника його подруга Кетрін Роінська.

У розмові із ZAXID.NET сам хлопець розповів, що хоч отримав грубу відмову два роки назад, вирішив знову спробувати записатися на басейн у «Sport life».

«Вперше я звернувся до них два роки назад. Тоді мені в доволі грубому тоні сказали, що там немає ліфта, то ж як я буду підніматися? Я подумав, що ця проблема може вирішиться, якщо мені будуть допомагати чоловіки-охоронці, але мені сказали, що це не входить в їхні обов’язки. І коли я зазначив, що можу приходити із супроводжуючою особою, то мені в доволі грубому тоні, не хамовитому, але це все ж прозвучало жорстоко сказали: «Ми вам змушені відмовити, бо ви будете створювати дискомфорт оточуючим людям».

Подібну відмову отримав і Олександр Ярема, який внаслідок аварії отримав травму хребта і зараз змушений пересуватися на візку.

«Я хотів потрапити до басейну і звертався до них спершу одразу після відкриття центру «Sport life», а згодом ще раз. Але вони кожного разу говорили, що я не матиму туди доступу. Вони сказали: «Ви на візочку і тому до басейну не потрапите». Далі цього розмова не йшла. Сказали, що адміністрація буде вирішувати цю проблему і мені перетелефонують. Але жодних дзвінків так і не було», – розповів Олександр Ярема.

Ще більш промовиста історія сталася із відомим паверліфтером Павлом Козаком. Він часто бере участь у змаганнях паралімпійців, став майстром спорту міжнародного класу і був у складі паралімпійської збірної із паверліфтингу.

І якось він спробував влаштуватися у «Sport life» інструктором: «Я подавав їм своє резюме ще давніше, але при всіх статусах, регаліях та званнях мені категорично відмовили, сказавши «ти ж на візку». Сказали, що там немає умов для таких, як я, і що мене «на другий поверх ніхто тягати не буде».

«Я маю змогу часто виступати і тренуватися закордоном як з паралімпійцями, так і з «ходячими» хлопцями. І там це навпаки сприймається на ура: вважається, що людина з особливими потребами мотивує «здорових», а у нас навпаки кажуть, що ти своїм виглядом «будеш відлякувати клієнтів» або клієнтів «буде пробивати на жалість». У нас люди звикли до одного образу людей з особливими потребами – це прохачі милостині, які стоять під церквами або на перехресті. Хоч ми й ламаєм ті бар’єри, принаймні намагаємся», – додає Павло Козак.

В результаті Львівська міська рада розпочне перевірку доступності спортивних комплексів для людей із особливими потребами. Про це заявив міський голова Андрій Садовий у відповідь на звернення Остапа Стадника, якому відмовили у доступі до фітнес-центру «Sport life».

«У нас буде можливість промоніторити всі інші спортивні заклади Львова, у тому числі басейни, з точки зору доступності для людей. Я розумію, що ця установа є приватною. Але вона розташована у Львові і тому повинна поважати рішення, які приймаються тут», – заявив Андрій Садовий.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button