БодибілдингКорисно знатиНОВИНИТренінг

Як ростуть м’язи? Включи розум – пришвидши процес!

Як ростуть м’язи? Включи розум – пришвидши процес!Чи не кожен атлет не раз задумувався над тим як змусити свої м’язи рости активніше. Хтось знаходить відповідь у пошуках нових методиках і удосконаленні тренувальних програм, інші – починають активніше тренуватися.

Буває, що атлети-початківці заплутуються у своїх пошуках і збільшуючи навантаження  просто забивають мязи, і як наслідок блокують їхній ріст.

Слід пам’ятати, що на початковому етапі тренувань м’язів потрібен помірний рівень тренувань. І лише після того, коли тіло звикне до регулярних навантажень можна збільшувати вагу під час виконання вправ. Іншими словами – початківцям потрібно дати своєму організму можливість звикнути до того, що раніше ніколи не виконували.

До речі, деякі фахівці переконані, що атлети-початківці за перший рік тренувань можуть  збільшити свою мускулатуру на 300% (!!!). Але за умови грамотно складеної програми, правильного виконання вправ, повноцінного харчування і сну.

Усі досвідчені атлети знають: з кожним роком зростає тренувань потреба у збільшенні інтенсивності. Ви забезпечете стабільний ріст м’язів тільки тоді, коли будете інтенсивно збільшувати  навантаження. Часто спортсмени залишають бодібілдинг через те, що навантаження стають надто великими. Однак саме вони допомагають нащувати мязи. Ви не зможете досягти серйозних результатів, якщо будете весь час тягати  одинакову або маленьку вагу. Але займатися потрібно стільки, аби ваш організм встиг відновитися.

Підіманя тягарів виснажує ваш організм.  І, скажімо, одним лише харчуванням цю проблему не вирішиш. Якщо ви дійсно хочете, аби ваші мязиросли – давайте їм більше часу для відпочинку.

Як ростуть м’язи? Включи розум – пришвидши процес!

Процес росту мяз складається з кількох факторів. Один з основних – тренуваня. А тренування це – по суті розрив мязів який відбувається під час виконання вправ. Ви розриваєте волокна своїх мяз кожного разу при кожному підході і повторі. Саме так росте мяз –  пошкоджені волокна заростають, і наростають нові. Усе для того,  щоб  в майбутньому витримати нове навантаження, аналогічне тому, яке було під час тренування. Саме за такою системю відбувається  активний ріст мязів і набір маси. Але відбувається це за умови  достатнього часу для відпочинку.

Існує кілька способів, з допомогою якихможна визначити,  скільки ж часу потрібно для відпочинку між тренувальними днями. Основний показник  – біль в мязах. Вони починають  боліти, відразу як тільки починаєте напружувати мяз.

Якщо болить сильно – значить ще потрібен час на відновлення. Але ж ігнорувати цей сигал свого тіла, то за кілкьа тижнів просто себе перетренуєте.  А хронічна перетренованість з часом переростає до хронічного болю в мязах (запалення волокон) і хронічної втоми. А хворі мязові волокна призводять до метаблічних і функціональних змін мязів: зменшується їхня властивість скорочуватися, рости і пристосовуватися до навантажень.

Тому пам’ятайте: чим більше та інтенсивніше ви тренуєтеся, тим більше часу  потрібно для відпочинку. Перерви на відпочинок дозволяють вашому тілу не тільки підготувати м’язи до наступного тренування, а й відкласти запас сил.

Але є всім відоми психологічний нюанс. Чим довше відпочиваєш, тим сильніше тягне в зал… :) Однак, погодься: чим довше відпочиваєш, тим більше накопичуєш енергії для чергових тренувань.

До речі, з допомогою правильного харчування є можливість суттєво допомогти організму відновитися після тренувань. Для цього небідна достатня кількість вуглеводів і білків (протеїнів), щоб наповнити ними мязи.

Не забувай – ти можеш рости неймовірними темпами, але для здійснення мрії треба застосовувати не лише силу, а й правильний підхід до тренувань.

На фото зверху – David Hughes

Фото – Robert Reiff

Пов’язані статті

2 Comments

Залишити відповідь

Back to top button